Psychoterapia online

Pomoc psychologiczna oraz psychoterapia realizowana poprzez rozwiązania teleinformatyczne.

Umów się na wizytę:
Łatwiejszy i szybszy dostęp do usług

Dla pacjentów z odległych i mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do psychologów i psychoterapeutów bywa ograniczony.

Bez konieczności dojazdu

Dzięki pracy przez internet usługi psychologiczne mogą być realizowane bez barier geograficznych na terenie całego kraju oraz zagranicą

Dla osób niepełnosprawnych

Doskonała forma pracy dla osób niepełnosprawnych oraz tych mających problemy z przemieszczaniem

Bezpieczeństwo pracy online​

W obecnych dniach, również z uwagi na pandemię COVID-19 pomoc psychologiczna i psychoterapia online może być odpowiedzią dla tych z Państwa, którzy czują, że praca twarzą w twarz mogłaby wywoływać dyskomfort i zmniejszać poczucie bezpieczeństwa, a przez to obniżać skuteczność pracy terapeutycznej.

Psychoterapia i pomoc psychologiczna przez internet

Pomoc psychologiczna i psychoterapia online to obecnie popularna, silnie rozwijająca się forma pracy terapeutycznej. Wydaje się ona najlepszym możliwym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, którym trudność sprawia wyjście z domu lub poruszanie się, ale także – tych mieszkających w miejscowościach, w których dostęp do psychologów i psychoterapeutów jest znacznie utrudniony.

Każda z usług, które oferowane są w Gabinecie Dobra Przestrzeń mogą być realizowane zarówno stacjonarnie, jak i online. Możecie Państw zarówno uczestniczyć w takiej formie w procesie psychoterapii, jak też – skorzystać ze wsparcia psychologicznego lub zgłosić się na konsultację wstępną, która pomoże dobrać odpowiednią względem zgłaszanych przez Państwa trudności formę oddziaływań.

Pytania
i odpowiedzi- psychoterapia online

Wizyty online odbywają się za pośrednictwem popularnych, sprawdzonych przeze mnie komunikatorów internetowych, które zapewniają bezpieczeństwo w pracy z pacjentem.

Rozwiązania te umożliwiają dobrej jakości przekaz zarówno dźwięku, jak też obrazu, który jest równie ważny w pracy psychologicznej czy psychoterapeutycznej co wypowiadane przez Państwa słowa.

Wizyta online jest pod pewnymi względami bardziej wymagająca niż wizyta w gabinecie. Podczas pracy stacjonarnej to na mnie spoczywa obowiązek zapewnienia Państwu bezpieczeństwa i intymności, które są niezbędne, byście mogli czuć się komfortowo, a tym samym – by nasza praca była bardziej skuteczna. W przypadku terapii online po Państwa stronie leży konieczność takiego zadbania o przestrzeń wokół siebie, abyście mogli czuć się swobodnie. 

Umawiając się na wizytę należy poinformować, że jesteście Państwo zainteresowani formą pracy online. Następnie wspólnie ustalimy możliwy jej termin.

Aby wizyta doszła do skutku, musi być opłacona wcześniej za pomocą przelewu, w którego tytule należy wpisać datę i godzinę ustaloną z terapeutą oraz swoje imię i nazwisko.

Więcej informacji oraz dane kontaktowe znajdziecie Państwo w cenniku usług.

Bardzo ważne jest, by byli Państwo w pomieszczeniu (na przykład pokoju, samochodzie czy biurze) sami, bez możliwości, że zostaniecie przez kogoś zaskoczeni. Konieczne jest, by urządzenie, z którego będziecie korzystać, miało dostęp do internetu i było umieszczone w sposób zapewniający swobodę ruchów.

W czasie pierwszej wizyty równie ważne jest zapoznanie się, byście Państwo mogli sprawdzić, jak czujecie się w kontakcie ze mną, co jest również bardzo ważne w perspektywie dalszej wspólnej pracy psychoterapeutycznej.

W przypadkach wyjątkowych, gdy występuje niespodziewana trudność związana na przykład z jakością łącza w trakcie wizyty, jest możliwość przejścia na formę pracy wyłącznie przez telefon. Nie mogą to być jednak sytuacje zdarzające się nagminnie.

Każda wizyta trwa 50 minut, a jej koszt jest taki sam jak wizyty stacjonarnej – 200 złotych.

Bezpieczeństwo:
psychoterapeuta, psycholog

Gabinet Dobra przestrzeń to miejsce, w którym możecie Państwo w bezpiecznej atmosferze mówić o swoich trudnościach – bez ryzyka bycia ocenionym czy odrzuconym ze względu na nie.

Poufność:
psychoterapeuta, psycholog

Jako psychologa i psychoterapeutę obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. Oznacza to, że wszystkie informacje, które Państwo ujawnicie na swój temat, są poufne.

Szacunek:
psychoterapeuta, psycholog

Zgłaszając się do mnie na wizytę możecie Państwo liczyć, że Wasze problemy zostaną poważnie potraktowane. Otrzymacie Państwo uwagę i zrozumienie, które ułatwią dalszą pracę nad tym, co sprowadziło Was do gabinetu.