Psycholog

Pomoc psychologiczna. Doraźne wsparcie psychologa w ciężkiej sytuacji. Konsultacje do psychoterapii. 

Terminy dostępne między poniedziałkiem a piątkiem, 9:00-21:00

Umów się na wizytę:
Kwalifikacje
i profesjonalizm
Doświadczony psycholog, psychoterapeuta
mgr Małgorzata Iwańczyk
Komfort i bezpieczeństwo

Pełna poufność i bezpieczeństwo. 

Lokalizacja
gabinetu

Gabinet psychologa:
Katowice, ul. Rymera 4/5,
Gliwice, ul. Kościelna 1/5

Kiedy sięgać po pomoc
psychologa i psychoterapeuty?

Czasem zdarza się tak, że mierzymy się z problemem, lecz nie umiemy znaleźć odpowiedzi na to jaka forma wsparcia byłaby najwłaściwsza do pracy nad nim.

W takim wypadku możecie Państwo rozważyć wizytę u psychologa, który dysponuje specjalistyczną wiedzą – potrafi pomóc w nazwaniu i skonkretyzowaniu zgłaszanych trudności i udzielić wsparcia w cierpieniu.

Usługi psychologiczne
w gabinecie

Konsultacja wstępna

Ma na celu diagnozę problemu oraz wstępne określenie tych sposobów funkcjonowania, które problem wspierają. Psycholog ma odpowiednią wiedzę, by wskazać Państwu również dalszą ścieżkę, która ułatwi tak zwane „przepracowanie” zgłaszanych trudności czy objawów, a w konsekwencji – pomoże uśmierzyć ból, którego Państwo doświadczacie.

Wsparcie psychologiczne

Pierwsza wizyta u psychologa może doprowadzić do konkluzji, że wsparcie psychologiczne w Państwa aktualnej sytuacji jest wystarczające, byście poczuli się lepiej. Może zdarzyć się jednak, że psycholog zaproponuje wizytę u innego specjalisty, którego pomoc będzie w Państwa sytuacji bardziej adekwatna – na przykład psychoterapeuty lub lekarza psychiatry.

Bezpieczeństwo:
psychoterapeuta, psycholog

Gabinet Dobra przestrzeń to miejsce, w którym możecie Państwo w bezpiecznej atmosferze mówić o swoich trudnościach – bez ryzyka bycia ocenionym czy odrzuconym ze względu na nie.

Poufność:
psychoterapeuta, psycholog

Jako psychologa i psychoterapeutę obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. Oznacza to, że wszystkie informacje, które Państwo ujawnicie na swój temat, są poufne.

Szacunek:
psychoterapeuta, psycholog

Zgłaszając się do mnie na wizytę możecie Państwo liczyć, że Wasze problemy zostaną poważnie potraktowane. Otrzymacie Państwo uwagę i zrozumienie, które ułatwią dalszą pracę nad tym, co sprowadziło Was do gabinetu.

Czym różnią się od siebie
psycholog, psychoterapeuta oraz psychiatra?

Psycholog, psychoterapeuta oraz psychiatra to profesje, które, z uwagi na dość podobne brzmienie, często bywają ze sobą mylone lub przez niektórych ludzi używane zamiennie.

Należy pamiętać jednak, że te zawody diametralnie się od siebie różnią, a wiedza na ten temat może pomóc Państwu w uniknięciu nieporozumień. 

Psycholog

Psycholog ukończył studia psychologiczne uzyskując dyplom magistra. W trakcie studiów posiadł wiedzę dotyczącą tego, jak działa ludzka psychika oraz poznał różne metody diagnozy psychologicznej, w tym również – dotyczącą testów i narzędzi psychometrycznych.

Psychoterapeuta

Psychoterapeuta ukończył podyplomową szkołę psychoterapii, oprócz wiedzy związanej z diagnozą i sposobami funkcjonowania ludzkiej psychiki został wyszkolony w prowadzeniu psychoterapii, która jest ukierunkowana na wprowadzanie satysfakcjonujących zmian w życie pacjentów. Psychoterapeuci to często psychologowie, choć zdarza się, że ukończyli pokrewne studia humanistyczne lub lekarskie.

Psychiatra

Psychiatra ukończył studia medyczne oraz specjalizację w zakresie psychiatrii. Do jego zadań należy postawienie diagnozy medycznej oraz ustalenie odpowiedniej dla pacjenta farmakoterapii. Lekarz psychiatra może wystawić receptę lub zwolnienie lekarskie, może także kierować pacjenta na proces diagnostyczny do psychologa lub proces psychoterapeutyczny do psychoterapeuty. 

Chcesz umówić się na wizytę?

Skontaktuj się ze mną

+48 791 218 210

Małgorzata Iwańczyk

Gabinet psychologiczny Gliwice, Katowice, Online

Bywa czas, w którym spotykamy się z różnymi problemami w naszym życiu. Warto skorzystać z wsparcia specjalisty jakim jest psycholog i psychoterapeuta 

W życiu zdarzają się momenty, kiedy napotykamy na różne problemy. Warto skorzystać z wsparcia specjalisty jakim jest psycholog czy psychoterapeuta. 

Możecie Państwo mierzyć się z różnymi trudnościami: